V petek, 1.12., je v Ljubljani potekala vsakoletna prireditev Kegljač leta. Po pozdravnem govoru predsednika zveze, g. Milana Kureliča in po plesni točki skupine plesalk, se je pričela razglasitev in to od najmlajših navzgor. Naš klub je prejel kar tri plakete.
Prvo smo dobili za »Najboljšo ekipo kadetov«, v postavi Tineta Vidmarja, Eneja Požarja, Žige Požarja in Nejca Miklavca, ki je osvojila naslov državnih prvakov.
Drugo plaketo so si prislužili Nejc Miklavec, Žiga Požar, Dušan Pavlovič in Danijel Lavrič kot »Najboljša mladinska moška ekipa«, ki so tudi osvojili naslov državnih prvakov.
Tretjo plaketo in naslov »Najboljša mladinska ženska ekipa« je osvojila ekipa deklet v sestavi Sandra Dostanić, Nataša Tibola, Tina Kresevič in Maša Miklavec, ki so na državnem prvenstvu osvojila tretje mesto. Točke k zmagi naše ekipe so še prispevale mladinke Nataša Tibola in Tina Kresevič, ki sta v tandem dvojicah osvojili prvo mesto in Sandra Dostanić ter Maša Miklavec, ki sta bili drugi.
Na koncu razglasitve je za svoj uspeh prejel nagrado in »Zlato pisno priznanje« Tine Vidmar, nosilec zlate in srebrne medalje na svetovnem pokalu.
Po končani razglasitvi je bila v čast nagrajencev organizirana še kratka pogostitev.
LR
Kegljaški klub Proteus © 2015