Novice - Mladinci ponovno najboljši v državi

Mladinci ponovno najboljši v državi

Objavil dne 26. aprila 2021 v kategoriji Novice

24. in 25. aprila je bilo izvedeno ekipno in posamezno državno prvenstvo za mlajše člane in članice (U23). Mladinke so tekmovale v Kamniku, mladinci v Kranju. Sobotni in nedeljski nastop sta štela tudi v kombinacijski seštevek posamezno ter kot kvalifikacije za nastop 16 najboljših v finalu, ki bo 8. maja. Naša dekleta so nastopila v postavi Maruška Ogrizek, Amanda Zalar in Eva Pertrovič. Fantov smo prijavili šest: Rok Gerželj, Luka Čadež, Anže Cej, Matevž Vilhar, Nejc Požun in Žiga Požar. Zadnji štirje so nastopili tudi v ekipni konkurenci.

Fantje so že prvi dan z dobrim nastopom povedli v ekipni razvrstitvi: Anže 561, Matevž 520, Nejc 548 in Žiga 562, skupno 1671 kegljev. To je zadostovalo za prednost 39 kegljev pred drugouvrščeno ekipo Pivke. V nedeljo so nastopili še bolje: Anže 552, Matevž 502, Nejc 579 in Žiga 580. Skupaj je to naneslo 1711 podrtih kegljev in potrditev naslova državnih pravkov!

V finale 16 najboljših so se uvrstili trije naši mladinci. Napad na nove medalje, v kombinaciji in posamezno, bodo pričeli: Anže z osmega, Nejc s petega in Žiga s tretjega mesta. Matevž je v kombinaciji zasedel 25. mesto.

Prepotrebne izkušnje sta v konkurenci več let starejših fantov uspešno nabirala tudi Rok (510 in 522) in Luka (511 in 518). Njuna rezultata sta zadostovala za 22. in 23. mesto v kombinaciji.

Mladinke so prvi nastop zaključile s 1553 podrtimi keglji: Maruška 510, Amanda 536 in Eva 507. V nedeljo so sobotni rezultat izboljšale: Maruška 533, Amanda 509, Eva 549. Skupaj tako dodale 1591 kegljev, kar je bilo dovolj za 4. mesto, žal malce premalo za medaljo. So se pa vse tri zanesljivo uvrstile med 16 najboljših. Finalno borbo za medalje v kombinaciji in posamezno bodo pričele Maruška z 11., Amanda z 10. in Eva z 9. mesta.

ČESTITKE igralkam, igralcem in trenerju ter srečno v finalu!

Rezultati ekipno – mladinci

Rezultati ekipno – mladinke