Novice - POVPREČEN NASTOP MLADINK

POVPREČEN NASTOP MLADINK

Objavil dne 23. februarja 2016 v kategoriji Novice

V Izoli in Litiji je med vikendom potekalo državno prvenstvo za mladinke v kategorijah posamezno in kombinacija. Naše igralke so v soboto v Izoli odigrale dokaj dobro, a je v Litiji naslednji dan zmanjkalo moči.


Na DP je naš klub zastopalo osem mladink. V Izoli dekleta v glavnem niso imele težav v sami igri. Dobro so odigrale Maša s 567, Tina s 552 in Maruška s 549 keglji. Nives je podrla 545, Lucija 544, Eva in Nataša vsaka po 518 in Lara 511 kegljev.

V Litiji krogle naših igralk niso imele takšno rušilno moč kot dan prej. Poleg tega pa se je naša najboljša igralka prvega dne Maša pri 52. lučaju poškodovala, tako da je njena dobra uvrstitev padla v vodo. Pri metu jo je prijel krč v koleno tako močno, da je padla, vendar ji nesiguren korak, kljub prvi pomoči, ni dovolil prave igre. Končala je z rezultatom 508 podrtih kegljev. Ostale igralke so dosegle v Litiji sledeče rezultate: Eva je podrla 543, Nataša 537, Lucija 535, Nives 534, Maruška 529, Tina 498 in Lara 467 kegljev.

Kljub slabši igri sta se v nadaljnje tekmovanje uvrstili Lucija in Nives. Obema se v Kranju ponuja popravni izpit v posamezni kategoriji. Obema želimo, da bi ponujeno priložnost kar se da čimbolje izkoristili.
LR