Novice - Prva letošnja kolajna – kadeti 3. v državi

Prva letošnja kolajna – kadeti 3. v državi

Objavil dne 18. aprila 2021 v kategoriji Novice

Po (pre)dolgi pavzi je bilo ta vikend izvedeno prvo DP v sezoni in sicer ekipno za mlajše mladince (U18). Predvsem zaradi nesproščenega in zakrčenega nastopa (prevelika želja?) in tudi zaradi nekaj treme neizkušenih mlajših igralcev smo se tokrat okitili “samo” z bronasto kolajno, kar pa je ob pomlajeni ekipi vseeno lep uspeh. Premoč smo v moški konkurenci priznali kadetom Bresta in ekipi Dormea. V ženski konkurenci ekipe nismo imeli.

Nastopi obeh dni so šteli tudi kot 1. in 2. tekma v konkurenci posameznikov v kombinaciji, kjer se bo DP zaključilo s tretjim, finalnim nastopom v Kranju dne 27.4.2021. V finalni boj za posameznega državnega prvaka sta se uvrstila dva naša kadeta. Matevž je po prvem slabšem dnevu (505) konkretno popravil rezultat (561) in je s seštevkom 1066 na trenutnem 9. mestu. Tudi Anže je rezultat iz prvega dneva (519) popravil (542) in seštevek 1061 je zadoščal za trenutno 13. mesto in uvrstitev v finale. Luka 1006 (540, 466, 21.mesto) in Rok 987 (494, 493, 24.mesto) imata v tej konkurenci še kar nekaj let časa in sta si nabrala nekaj dragocenih izkušenj. Vsi štirje kadeti in mi z njimi vemo, da niso pokazali vsega svojega znanja, vendar bo priložnosti za to še veliko, za mladince (U23) že naslednji vikend, kjer bosta ponovno sodelovala tudi Matevž in Anže, ki imata potem priložnost dokazovanja še v finalu U18. Srečno že zdaj in pa seveda čestitke za osvojeno prvo letošnjo kolajno!

Vsi rezultati na strani Kegljaške zveze: DP za mlajše člane in članice do 18 leta – 2. dan

Anže, Matevž, Rok in Luka med nastopom v Kranju