Novice - VIKEND PRESEŽKOV

VIKEND PRESEŽKOV

Objavil dne 8. novembra 2021 v kategoriji Novice

2. Slovenska liga – Zahod MOŠKI
PROTEUS II : KI Škofja Loka I 5 : 3 (3386 : 3352)

Enega najuspešnejših ligaških vikendov v zgodovini kluba je začela v petek 2. moška ekipa – z drugim najvišjim rezultatom letošnje lige so odpravili žilavo prvo ekipo Škofje Loke. Veseli dejstvo, da je za zmago in tako visok rezultat najzaslužnejši mladi del te ekipe, saj sta oba mlajša mladinca dosegla mejo 600 podrtih kegljev (Anže 611, Matevž 600). Stabilno formo na visokem nivoju sta potrdila Nejc Čeligoj (596) in Urban (570), oba mlajša kadeta, Luka in Rok, pa sta kljub nihanju v igri ponovno dokazala, da lahko kandidirata za redne nastope v članski ekipi. Fantje s to zmago tako ohranjajo položaj na lestvici tik pod vrhom in z veseljem pričakujejo nadaljevanje lige.

Samo tako naprej!

1.A Slovenska liga – ŽENSKE
PROTEUS : IMPOL 6 : 2 (3485 : 3288)

Naše prvakinje nadaljujejo zmagovalni niz, ne glede na to, da so v soboto gostile do sedaj vodilno ekipo državnega prvenstva. Igralke Impola so sicer v tekmi povedle z 2:0 in s kar 52 keglji prednosti, kljub solidnemu začetku našega prvega para (Nataša 540; 1:3; -42 in Sandra (584; 2:2; -10). Odziv naših punc v drugem setu je bil silovit in ne samo, da so izničile zaostanek, temveč so ga obrnile celo v neulovljivo prednost: razlika rezultata v samo 120 lučajih se je gibala od -52 do +138! Dober nastop in dobljeno točko je zabeležila Leila (558; 3:1; +51), izstopala pa je sveža reprezentantka Maša Miklavec, po štirih odlično odigranih stezah (168, 158, 166, 152) se je ustavila pri vrhunskem rezultatu 644, ki je njen osebni rekord in je tudi novi domači ženski rekord kegljišča v Postojni, prav tako je tudi najvišji letošnji ženski rezultat lige. Tudi v zadnjem paru Amanda (547; 2:2; +12) in odlična Tina (612; 3:1; +47) nista popuščali in na zapisniku smo podčrtali tudi izvrsten nov ekipni mejnik: 3485 podrtih kegljev ekipe, kar je nov domači ekipni rekord ženske ekipe ter najvišji ženski ekipni rezultat letošnje lige.

BRAVO, punce in trener Denis!

1.A Slovenska liga – MOŠKI
PROTEUS I : Litija 2001 I 7 : 1 (3670 : 3459)

Tudi pri moški ekipi je gostovala vodilna ekipa lestvice najkakovostnejšega državnega ligaškega tekmovanja. Temu primeren je bil pristop naših fantov, ki so začeli silovito. Žiga (633; 4:0; +72) in Danijel (642; 4:0; +100) nista gostom prepustila niti steze, razlika pa je že po prvem paru kazala nenadomestljivih 172 kegljev prednosti. V drugem paru sta z nabiranjem točk in višanjem razlike uspešno nadaljevala Zlatko (621: 3:1; +15) in Nejc Jurca (596; 3:1; +21) in razlika je ob 4:0 narasla že preko 200 kegljev. Seštevek kegljev po štirih igralcih je nakazoval nekaj velikega, toda zalomilo se je pri Denisu, ki je nastopil (malce po sili in želji vodje ekipe 😉) praktično brez treninga ter po večurnem sekundiranju in vodenju ženske tekme, kar pa se ne obnese in brez prave energije pač ne gre. Veliko energije pa je pokazal tokrat rezervni igralec Nejc Požun, ki smo ga po hitri reakciji dali v igro že po 13 lučajih druge steze in Nejc je »zvlekel« že to stezo, preostali dve pa končal z odličnimi 306 keglji. Ekipna točka je vseeno odšla v Litijo, v drugem dvoboju pa je za sedmo našo točko suvereno poskrbel Dominik (618; 2:2; +23). V zadnjih lučajih je bilo navijanje ekipe na tribunah kljub visokemu vodstvu res krasno, kajti prepričani smo bili, da bo »padel« vsaj en ekipni rekord. Na koncu smo z najvišjim ekipnim rezultatom letošnje lige (3670) domači ekipni rekord popravili za 14 kegljev, splošni ekipni rekord za 11 kegljev, za absolutnim rekordom postojnskega kegljišča (3676, Konstruktor) pa zaostali le za 6 kegljev.
Čudovita tekma, ki vliva kar nekaj samozavesti. Upravičeno!